Przejdź do treści

Galeria Prac

Biżuteria, która powstaje w Bruxa Jewelry jest dość różnorodna. W tej galerii chciałam pokazać przykładowe prace pogrupowane według kategorii:

Aby zobaczyć zdjęcie w większym rozmiarze wystarczy kliknąć w jego miniaturkę.

Biżuteria chainmaille

To główny nurt mojej twórczości biżuteryjnej. Biżuteria ta powstaje z malutkich metalowych ogniwek (kółeczek). Są one połączone ze sobą na wiele sposobów, tworząc różne sploty. Biżuteria tego typu charakteryzuje się niewielką wagą, bo chainmaillowe sploty są ażurowe, jak koronka.

Kolczyki chainmaille

To niewątpliwie najpopularniejszy element biżuterii. Oto kilka przykładów:

Bransoletki chainmaille

To właśnie one kojarzą się przede wszystkim z techniką chainmaille. Mogą być szerokie lub wąskie, z kamieniami lub bez, proste lub bardziej strojne. Wykonane są z różnych metali: stali, aluminium, miedzi, mosiądzu lub brązu. Zresztą zobaczcie sami.

Naszyjniki chainmaille

Mogą przybrać formę małego wisiorka, dużego wisiora lub rozbudowanej kolii. Jednym słowem: dla każdego coś miłego.

Komplety chainmaille

Nie każdy je lubi, ale ja uważam, że poszczególne elementy biżuterii noszonej jednocześnie powinny jak najlepiej do siebie pasować. Dlatego zawsze będę zachęcać do korzystania z dedykowanych kompletów.

Biżuteria wykonana w innych technikach

Oprócz biżuterii chainmaille spotkacie u mnie również tę wykonaną w innych technikach. Oto przykłady:

Biżuteria wire wrapping

Nazwa tej techniki oznacza dosłownie: „owijanie drutem”, bo stworzona jest ona z różnej grubości drutów misternie ze sobą pozaplatanych. Biżuteria ta jest całkowicie niepowtarzalna i unikatowa – nie ma dwóch takich samych egzemplarzy.

Biżuteria z koralików (beading)

Powstaje z wielu malutkich szklanych koralików połączonych nicią przy pomocy igły lub szydełka. Najmniejsze z koralików mają 1,5 mm wielkości. U mnie to najczęściej szydełkowe sznury koralikowe.

Biżuteria ze sznurka (makrama, kumihimo)

To najczęściej bransoletki, ale również kolczyki i naszyjniki

Ceramika

Ręcznie formowane elementy z gliny, kilkakrotnie wypalane i szkliwione przybierają zdumiewające formy i kolory. Zazwyczaj łączę je z elementami wykonanymi w technice chainmaille. Powstaje w ten sposób oryginalna, unikatowa biżuteria.

Techniki łączone

To to, co tygryski lubią najbardziej. Uwielbiam łączyć ze sobą różne techniki. Oprócz wymienionych już chainmaille, wire-wrapping i ceramiki sięgam też czasem po makramę, beading czy tradycyjne techniki jubilerskie. W niektórych pracach występują więc dwie lub więcej różne techniki.

Różańce

To dość specyficzna forma nie przez wszystkich zaliczana do biżuterii. Moje różańce wykonuję z kamieni jubilerskich (naturalnych lub syntetycznych) i różnych metali. Aktualnie tylko na zamówienie. Oto kilka przykładów dotychczasowych realizacji:

Zamówienia indywidualne

Podejmuję się wykonania biżuterii na zamówienie w różnych technikach. Oto kilka ciekawszych przykładów:

Niektóre produkty wykonane na zamówienie można podejrzeć również w sklepie (tutaj) wraz ze zdjęciami i dokładniejszym opisem. Oczywiście nie są one w tym momencie dostępne, ale nadal mogę wykonać podobne.

Prace konkursowe

Czasami, jeśli tylko czas na to pozwala, decyduję się wykonać jakąś pracę specjalnie na konkurs. Zasadniczo nie jest to biżuteria przeznaczona na sprzedaż, więc nie trafia do sklepu, ale w niektórych przypadkach sprzedaż jest możliwa. Pokazuję te prace głównie dlatego, żeby ukazać różne możliwości, które można wykorzystać przy zamówieniach indywidualnych.

Biżuteryjki dla WOŚP

To ogólnopolska akcja zrzeszająca mnóstwo osób zajmujących się tworzeniem biżuterii (i nie tylko). Wspólnie wykonują oni wiele prac biżuteryjnych, wystawianych później na aukcjach, z których dochód trafia na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od pewnego czasu i ja biorę udział w tych projektach. Oto moje dotychczasowe prace na rzecz WOŚP. Koniecznie kliknij zdjęcie, aby zobaczyć je w całej okazałości.