Przejdź do treści

Kolekcja Glamour

  • przez
Kolaż biżuterii z kolekcji Glamour

To taka trochę nietypowa kolekcja, bo… cykliczna i w dodatku sezonowa. Będzie ona odświeżana co roku przed sezonem karnawałowym, choć dostępna będzie przez cały rok.

Co prawda artykuł, jak na moje możliwości jest dość krótki, ale na wszelki wypadek podaję spis treści:

Historia kolekcji:

Pierwsza edycja powstała w sezonie 2019/2020.
Moim celem było stworzenie biżuterii, która najlepiej sprawdzi się w karnawale. Miała być kolorowa i błyszcząca, jednym słowem rzucająca się w oczy, ale też wygodna, czyli przede wszystkim lekka i wytrzymała. No i hypoalergiczna, ale to przecież oczywista oczywistość.

Kolczyki chainmaille z kryształkami i chwostem z łańcuszków w kolorze teal
Kolczyki z kolekcji Glamour wykonane splotem Romanov z kryształkami bicone Swarovskiego w kolorze Teal i chwostem z turkusowych kulkowych łańcuszków. Zobacz w sklepie

Elementy kolekcji:

Biżuterią, którą najczęściej dobieramy do karnawałowych stylizacji są niewątpliwie kolczyki. Dlatego to one stanowią główny trzon kolekcji. Większość z nich jest tak stworzona, aby mogły być jedynym biżuteryjnym akcentem kreacji – czyli są długie i wyraziste. Pomyślałam też o osobach, które nie mają przekłutych uszu – wszystkie są tak skonstruowane, że bez problemu mogę je przełożyć na inny nośnik, na przykład na klipsy, ale również na sztyfty czy inny rodzaj bigla.
Czasem jedynym dopełnieniem do bogatych w formie kolczyków będzie bransoletka. Dlatego będę chciała do każdej pary kolczyków zaproponować pasującą do nich bransoletkę, a może nawet pierścionek.

Kolaż elementów kolekcji Glamour: kolczyki, bransoletka i pierścionek z czerwonymi perełkami
Przykładowy komplet z kolekcji Glamour: kolczyki, bransoletka i pierścionek z koralowymi perełkami Swarovskiego.


Jeśli jednak wolicie zamiast kolczyków coś na szyję, to proponuję dwa rodzaje naszyjników: kolie blisko szyi lub długie naszyjniki w stylu boho. Do nich zaś niewielkie, wręcz minimalistyczne kolczyki.
Typowe komplety – kolczyki z naszyjnikiem raczej nie będą występować w tej kolekcji zbyt często. Na razie zrobiłam taki jeden i póki co nie przewiduję powtórki.

Komplet biżuterii chainmaille z długimi błękitnymi chwostami
Komplet biżuterii z kolekcji Glamour, składający się z kolczyków i wisiora na łańcuszku, wykonany splotem Romanov z kryształkami bicone Swarovskiego i chwostami. Zobacz w sklepie


Jestem jednak elastyczna i chętnie spełnię też inne Wasze zachcianki, oczywiście w zakresie biżuteryjnym. Dajcie mi tylko znać jakie są Wasze oczekiwania.

Najważniejsze cechy:

Zgodzicie się chyba ze mną, że biżuteria wieczorowa, a karnawałowa szczególnie, powinna się błyszczeć. No to się błyszczy! Skupiłam się na takich materiałach, które tego blasku zapewniają najwięcej.
Sztuczne, wieczorowe oświetlenie sprzyja intensywnym kolorom. Dlatego w tej kolekcji nie znajdziecie delikatnych pasteli, tylko mocne, żywe kolory.
Kolejna rzecz to forma. Postawiłam na „wersję na bogato”, dlatego najczęściej spotykanym w tej kolekcji splotem jest Romanov. A do niego różne dyndadełka – od zwykłych kropelek, przez łańcuszki, do chwostów i to raczej tych dłuższych.

Kolczyki z gronkami ciemnoniebieskich kryształków
Kolczyki z kolekcji Glamour z elementem chainmaille Romanov i gronkami z kryształków Swarovskiego. Zobacz w sklepie


I jeszcze jedna, bardzo ważna rzecz – wygoda. Biżuteria nie może Wam przeszkadzać w hulankach, a wręcz przeciwnie, powinna się stać częścią Was.
Dlatego po pierwsze musi być lekka! I taka właśnie jest.
Po drugie musi być gładka i miękka, czyli żadnych odstających elementów, które mogłyby uciskać lub się zahaczać, żadnych kanciastych i sztywnych form, niczego, co mogłoby się odgiąć lub odkształcić. Biżuteria z kolekcji Glamour jest lejąca, miękka i miła w dotyku. Powinna też bez szwanku wytrzymać nawet najbardziej szalone harce.

Kolczyki z długimi miodowymi chwostami
Kolczyki z kolekcji Glamour z kryształkami bicone Swarovskiego i długim chwostem w kolorze miodowym. Zobacz w sklepie

Materiały:

Wszystkie plecionki chainmaille wykonane są ze stopu bright aluminium. Dzięki temu biżuteria ta jest tak lekka. Metal ten jest czterokrotnie lżejszy od srebra i ponad trzykrotnie od miedzi. W dodatku jest jaśniejszy i bardziej błyszczący od srebra i taki pozostanie, bo w przeciwieństwie do wyżej wymienionych nie jest podatny na reakcje chemiczne i nie ulega oksydacji. Nie wymaga też profesjonalnego czyszczenia – wystarczy woda z mydłem i miękka szczoteczka.
Pozostałe elementy metalowe, jak zapięcia, bigle czy łańcuszki wykonane są ze stali chirurgicznej.

Kolczyki chainmaille z kryształkami i chwostem z łańcuszków w kolorze fuksjowym
Kolczyki z kolekcji Glamour wykonane ze stopu bright aluminium z kryształkami bicone Swarovskiego w kolorze fuchsia i chwostem z różowych łańcuszków. Zobacz w sklepie


Oba te metale nie uczulają, gwarantując komfort noszenia ich przez długi czas.
Odpowiednią ilość koloru zapewniają biżuterii kryształki, kolorowe anodowane ogniwka, chwosty i łańcuszki.
Ta kolekcja jest wyjątkowa, bo nie występują w niej minerały, tylko szklane kryształki i koraliki. One bowiem potrafią się mocniej błyszczeć i zdecydowanie bardziej pasują do stylu glamour.

Co to znaczy, że kolekcja jest cykliczna?

Kolekcja Glamour powstała z myślą o karnawale. Ale przecież nie tylko w tym okresie zdarza się nam uczestniczyć w wystawnych imprezach typu bale czy wesela. Dlatego biżuteria ta będzie dostępna przez cały rok. Tym bardziej, że w ofercie są też trochę „skromniejsze” pozycje, jak choćby kolczyki Anastazja z kryształkowymi kropelkami.

Kolczyki chainmaille z kryształkami w kolorze Emerald
Kolczyki z kolekcji Glamour wykonane według wzoru Anastazja z czeskimi kryształkami w kolorze Emerald. Zobacz w sklepie


Jednak każdego roku, późną jesienią kolekcja będzie uzupełniania o nowe elementy z uwzględnieniem najnowszych trendów. Tak więc na każdy kolejny sezon karnawałowy powstanie nowa edycja. Biżuteria będzie dostępna przez cały rok, ale odświeżanie kolekcji będzie miało miejsce tylko raz w roku.

Biżuterię z kolekcji Glamour możecie wyszukać w sklepie filtrując wyniki według kolekcji lub klikając w poniższy przycisk:

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *