Przejdź do treści

Kolekcja Rosario – Twoja biżuteria na lato

  • przez
Zbiorcze zdjęcie biżuterii z kolekcji Rosario

Jaka powinna być biżuteria na lato?

Według mnie lekka, kolorowa i przewiewna. Taka, którą widać, ale nie czuje się, że się ją nosi. Dodatkowo ma być wygodna i niekłopotliwa w pielęgnacji.

Wszystkie te cechy posiada moja najnowsza kolekcja Rosario.

Jak widać na zdjęciu kolekcja składa się z bransoletek i kolczyków. Nie są to komplety, ale można je dobrać w pary.

Geneza

Pomysł na kolekcję zrodził się w mojej głowie dość spontanicznie. Zanim pochłonęła mnie technika chainmaille próbowałam wielu innych, między innymi beadingu. Z tych czasów zostało mi całkiem sporo różnych koralików. Wydawać by się mogło, że drobne szklane koraliki nijak nie dadzą się połączyć z chainmaillem, jednak nic bardziej mylnego. Wykorzystanie koralików w ogniwkowej biżuterii nie jest wcale takie rzadkie. Jednak zazwyczaj są to zwykłe okrągłe koraliki w rozmiarze 8/0, a mnie korciły dwudziurkowe Super Duo.

Kiedy więc znowu wpadły mi w ręce, postanowiłam je wykorzystać jako łączniki. Przy pierwszej bransoletce trochę mnie poniosło i wyszła „na bogato”. Trzy rzędy splotu Helm połączyłam niebieskimi Super Duo i jeszcze dodałam po bokach trochę Toho 8/0. Wyszła z tego bransoletka szerokości prawie 2,5 cm.

Szeroka bransoletka chainmaille z drobnymi koralikami w kolorze niebieskim
Szeroka bransoletka Rosario z niebieskimi koralikami. Zobacz w sklepie.

Kolejne, które powstały są znacznie skromniejsze.

Cechy charakterystyczne

Cała kolekcja powstała z najcieńszych ogniwek ze stali chirurgicznej. Dzięki temu mogłam wykorzystać nawet najmniejsze koraliki, a biżuteria jest lekka i mocno ażurowa. Większość tych ogniwek ma tylko 0,7 mm grubości.

Wszystkie pozostałe elementy (zapięcia) wykonane są również ze stali chirurgicznej. Dzięki temu biżuteria nie będzie uczulać, ani zmieniać koloru. Można w niej biegać i pływać bez najmniejszego uszczerbku.

Wykorzystane koraliki to najwyższej jakości wyroby firm japońskich (Toho, Miyuki) i czeskiej (Preciosa). Są one wykonane ze szkła.

Bransoletki

Bransoletki Rosario wykonane są z użyciem różnych splotów, jednak starałam się dobierać takie, które są jak najbardziej ażurowe.

Prawie wszystkie zapinane są na karabińczyk i wyposażone w łańcuszek regulacyjny. Będą pasowały na większość damskich nadgarstków (od 16 – 20 cm). No i są naprawdę lekkie.

Kolczyki

Kolczyki również wykonane są różnymi splotami, choć wzory powtarzają się w różnych wersjach kolorystycznych.

Nie są zbyt duże, a niektóre wręcz malutkie. Wszystkie za to są miękkie, „lejące” i leciutkie. Na pewno nie będą przeszkadzać w uchu, ale też nie pozostaną niezauważone.

Większość zawieszona jest na prostych otwartych biglach, a te najmniejsze na sztyftach z kulką.

Pielęgnacja

Wykorzystane materiały (stal chirurgiczna i szkło) sprawiają że biżuteria nie wymaga żadnej specjalistycznej pielęgnacji. Nawet woda jej nie straszna. Jeśli się Wam zabrudzi możecie ją umyć wodą z mydłem, a nawet lekko wyszorować miękką szczoteczką. Jednak zawsze należy potem ją wysuszyć, szczególnie przed schowaniem, bo zamknięcie mokrej biżuterii w szczelnym opakowaniu to nigdy nie jest dobry pomysł.

Komplety

Co prawda elementy kolekcji Rosario występują pojedynczo, jednak do każdej pary kolczyków można dobrać pasującą bransoletkę i odwrotnie. Niektóre z tak powstałych kompletów są bardziej oczywiste, inne mniej. Łączy je przede wszystkim kolor użytych koralików.

Mam nadzieję, że udało mi się przekonać Was do tej typowo letniej biżuterii, więc jeszcze raz zapraszam do sklepu.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *