Przejdź do treści

O mnie

Witam Cię serdecznie w mojej pracowni.

Biżuteria tworzona przez Bruxa Jewelry wypadła wprost z magicznego kociołka pewnej czarownicy. Jest w niej szczypta metalowej surowości, odrobina magii i całe mnóstwo kolorów.
Zaskakujące jest, że coś stworzone głównie z metalu i kamieni może być tak lekkie, ale w końcu od czego są moce magiczne. Nie przypadkowo wiodącą techniką marki jest chainmaille, ale że kociołek nigdy nie jest całkowicie sterylny, to trafiają się też domieszki innych, czasem dość zaskakujących, zarówno technik jak i materiałów.
Biżuteria wykonana jest od podstaw ręcznie, a składnikiem, który najczęściej trafia do kociołka jest z pozoru zwykły drut, to z niego powstają ogniwka (kółeczka), z których splatane są te cuda.

Owa czarownica na imię ma Agata i tworzy biżuterię od podstaw ręcznie w unikatowej technice chainmaille. Jako jedna z nielicznych została wyróżniona znakiem jakości Polskie Rękodzieło w kategorii „Chainmaille”, przyznawanym twórcom przez innych twórców.

baner znaku jakości polskiego rękodzieła

Jeśli cenisz sobie niebanalne ozdoby, to dobrze trafiłaś. Oferuję gotowe wzory, które są do kupienia od ręki, ale także wykonuję specjalne projekty na zamówienie. Jestem gotowa podjąć się niemal każdego wyzwania.

Naszyjnik chainmaille chiński smok
Ten smok to naszyjnik wykonany przeze mnie na konkurs.

To nieprawda, że biżuteria wykonana z metalowych ogniwek jest ciężka i nadaje się tylko dla rockowej młodzieży. Moje projekty dowodzą, że może ona być subtelna i kolorowa, a przede wszystkim lekka. Na co dzień, do pracy i na wielkie wyjście. Dla nastolatek, dojrzałych kobiet i „starszych pań”, wiem co mówię, bo sama jestem taką starszą panią, która nosi chainmaille.

Oto różne przykłady biżuterii w technice chainmaille. Bruxa Jewelry:

Służę pomocą przy wyborze najlepszej biżuterii dla Ciebie. Podpowiem z jakich materiałów powinna być wykonana i dlaczego, a także jak o nią dbać, by zawsze była piękna.

Oprócz wspomnianej biżuterii chainmaille wykonuję czasem również biżuterię w innych technikach (wire-wrapping, beading, makrama i innych).

Oto przykłady: