Przejdź do treści

Strefa twórcy

Jeśli tu trafiłeś (trafiłaś) to prawdopodobnie wykonujesz samodzielnie biżuterię i szukasz półfabrykatów, chcesz się podszkolić w technice chainmaille lub jej się nauczyć. To dobrze, bo to jest właśnie idealne miejsce dla Ciebie. Jeśli jednak nie wykonujesz biżuterii i nie zamierzasz zacząć tego robić, to raczej nie znajdziesz tu nic ciekawego.

A dokładnie co możesz tutaj znaleźć?

Ciekawostki i porady

Artykuły dedykowane technice chainmaille będą się pojawiać na blogu „Z kociołka czarownicy„. Znajdziesz tam też sporo archiwalnych treści na ten temat.

Na blogu Bruxa Jewelry pojawiają się artykuły o różnej tematyce, które są przypisane do odpowiednich kategorii. Ciebie będą interesować przede wszystkim Wieści z warsztatu, a w nich:

Wsparcie techniczne

Część informacji znajdziesz na blogu, ale jeśli będziesz mieć jakieś pytania czy wątpliwości to zawsze możesz mnie o nie zapytać. Jak? Jest wiele możliwości.

Nieistotne czy dopiero zaczynasz, czy też siedzisz już w tym po uszy. Pokażę, jak stawiać pierwsze kroki, na co zwrócić uwagę, czego unikać, a czego wręcz przeciwnie. Doradzę jakie materiały (z naciskiem na rozmiary ogniwek) dobrać do poszczególnych projektów. Pokażę różne triki dzięki którym opanujesz nawet te sploty, które wydają Ci się nie do zrobienia.

Tutoriale

Na wstępie zaproszę Cię do artykułów opublikowanych przeze mnie w różnych miejscach. Dostęp do nich jest oczywiście darmowy. Linki przeniosą Cię prosto do tych artykułów.

A także do tutoriali, w których pokazuję krok po kroku jak wykonać biżuterię widoczną na zdjęciach.

Naszyjnik chainmaille z onyksem
Naszyjnik chainmaille – Mithril – wpis na blogu sklepu Royal-Stone
Bransoletka czarno-złota wykonana splotem bizantyjskim (królewskim) z zawieszką kotkiem
Bransoletka chainmaille bizantyjska – wpis na blogu sklepu Pasart
Kolczyki chainmaille Perłowa Persefona ze stali chirurgicznej z masą perłową
Kolczyki Perłowa Persefona – wpis na blogu Akademia Biżuterii Korallo
Długie kolczyki chainmaille z kaskadami pomarańczowych agatów brazylijskich
Kolczyki chainmaille – Krople Słońca – wpis na blogu sklepu Royal-Stone
Czarno-złoty komplet chainmaille, kolczyki i wisiorek wykonane splotem Romanov
Wisiorek i kolczyki chainmaille Romanov – wpis na blogu sklepu Pasart

Bransoletka chainmaille z zawieszkami w stylu glamour
Bransoletka chainmaille z zawieszkami – wpis na blogu sklepu Pasart
Naszyjnik z mosiądzu z wymalowaną kolorową rozetą
Witrażowa rozeta – wpis na blogu sklepu Royal-Stone
Długie kolczyki chainmaille z fioletowymi chwostami
Kolczyki chainmaille z chwostami – wpis na blogu sklepu Pasart
Miedziane kolczyki z porytymi zieloną patyną zawieszkami - kołami
Patynowanie pastą – wpis na blogu sklepu Royal-Stone

W przyszłości tutoriale będą pojawiać się również w sklepie jako pliki do pobrania.

Ogniwka i inne półfabrykaty

W ofercie sklepu oprócz gotowej biżuterii pojawią się również półfabrykaty. Będą to przede wszystkim ogniwka, ale również inne elementy, głównie te wykonane z drutu, jak szpilki z oczkiem, proste bigle, bazy do biżuterii. Wszystkie one dostępne będą na zamówienie z czasem realizacji do 15 dni roboczych.

Ogniwka wytwarzane przeze mnie są dedykowane przede wszystkim do chainmaille. Są one wykonywane ręcznie z największą dbałością i precyzją. Linia cięcia jest równa i gładka, dzięki czemu dają się one idealnie, bez śladu domknąć. W dodatku występują niemal we wszystkich rozmiarach, nawet tych najbardziej nietypowych, umożliwiając wykonanie każdego splotu.

Wykonuję je z następujących metali: miedź, mosiądz, brąz i stop bright aluminium.

Dostępny jest każdy rozmiar od 2,5 mm do 12 mm średnicy wewnętrznej co 0,25 mm, z drutu grubości 0,8 mm, 1 mm i 1,2 mm. W niektórych przypadkach możliwe też inne grubości. Jak łatwo policzyć daje to ok. 150 wariantów. W sklepie będą wystawione tylko te najpopularniejsze. Jeśli więc będziesz potrzebować ogniwek, których nie ma w sklepie, to wystarczy dać mi znać o jaki rodzaj chodzi, a dodam go do sklepu.

Ręcznie robione ogniwka z miedzi

Zazwyczaj do wykonania biżuterii potrzeba jeszcze innych elementów. Najlepiej kiedy są one wykonane z tego samego metalu, co ogniwka. Dlatego oferuję też szpilki z oczkiem (tzw. haczyki) i proste bigle, wykonane z tych samych metali, co ogniwka. Do niektórych projektów mogą się też przydać ogniwka zlutowane.

Gotowe zestawy do wykonania biżuterii chainmaille

Taki produkt pojawi się w sklepie w przyszłości. Będzie się składać przede wszystkim z zestawu odpowiednio dobranych ogniwek do danego projektu i instrukcji wykonania. Planuję dwa warianty: podstawowy (tylko ogniwka, ew. szpilki, i instrukcja) i pełny (dodatkowo jeszcze: potrzebne kamienie, zapięcia itp.).


Liczę na Waszą współpracę w rozwoju tej Strefy dla Twórców, to znaczy przede wszystkim chciałbym poznać Wasze oczekiwania co do niej. Będę się starała je spełniać. Dlatego nie tylko zezwalam, ale wręcz zachęcam do pozostawiania komentarzy pod tą stroną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *